עורך דין פשיטת רגל

נקלעתם לחובות? צריכים עורך דין פשיטת רגל מומחה? מחפשים פתרון איך לצאת מהחובות? חייגו לעורך דין פשיטת רגל שלי גרשט לייעוץ משפטי מקצועי ומהיר.
חייגו 052-8633093

עורך דין פשיטת רגל – שלי גרשט

עורך דין פשיטת רגל, שלי גרשט בעלת ניסיון רב בתחום פשיטת רגל, מעל 10 שנות מקצועיות בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל, תייעץ ותלווה אתכם במקצועיות בכל שלבי הליך פשיטת רגל החל משלב הגשת הבקשה, עיכוב הליכים ועד קבלת ההפטר. עו"ד גרשט תבחן כל מקרה לגופו ותייעץ האם בכלל יש צורך בפשיטת רגל או שמא ישנו פתרון עדיף עבורכם. לא כל חוב מצריך פשיטת רגל. האם אתם זכאים לפשיטת רגל? האם כדאי לכם לצאת לפשיטת רגל? מה ההשלכות של פשיטת רגל עבורכם? חייגו כעת לנייד האישי 052-8633093 לקבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין פשיטת רגל שלי גרשט.

לשיחה ישירות עם עורך דין מומחה לפשיטת רגל שלי גרשט חייגו

בניין וי טאוור - עו"ד שלי גרשט

בניין וי טאווור - בר כוכבא 23, בני ברק - משרד עורכי דין שלי גרשט.

מהי פשיטת רגל?

הבהרה: מידע זה, אינו משמש תחליף לייעוץ משפטי, ועל כן מומלץ לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי, רחב ומקיף מעורך דין פשיטת רגל – שלי גרשט.

לאדם ההופך להיות חדל פירעון בשל חובותיו הרבים והכבדים, ניתנת האפשרות לבחון ביצוע הליכי פשיטת רגל.

הליך פשיטת רגל, בשונה מהליכי הוצאה לפועל, מרכז את כל פעולות הגבייה, בפיקוח בית המשפט המחוזי ובאמצעות "הנאמן".

היתרון העצום של הליך פשיטת רגל הוא בכך שכנגד החייב מעוכבים כל ההליכים, ניתן צו כינוס, הליך והגנה שבסופם עשוי החייב לקבל הפטר כלומר: מחיקת כל חובותיו ובכך לפתוח דף חדש.

עו"ד שלי גרשט, העוסקת בתחום פשיטת רגל, תסייע בכל ההליך החל משלב הגשת הבקשה, עיכוב הליכים, דיון בהליך פשיטת הרגל, הכרזה על פשיטת רגל ולבסוף הרגע המיוחל הסדר נושים והפטר.

עורך דין פשיטת רגל שלי גרשט עוסקת בייצוג חייבים בכל שלבי ההליך במקצועיות, ניסיון רב, יחס אישי ופתרונות משפטיים רבים, סיוע בהתנהלות כספית בהליך פשיטת הרגל, ביטול עיקולים, סיום החובות ופתיחת דף חדש בחיים.

הצלחתו של המשרד היא ההצלחה שלכם! החל מהגשת הבקשה לפשיטת רגל, עיכוב ההליכים, צו התשלומים, ושמירה על מסגרת כספית בהליך, כל אלו מובילים להצלחה ושינוי משמעותי בחייהם של רבים מלקוחותינו ועל כן אנו כאן.

אדם עם ארנק ריק במצב של פשיטת רגל

התקשרו עוד היום לייעוץ מקצועי ואישי עם עורך דין פשיטת רגל מנוסה בטלפון 052-8633093

כמו כן, ניתן ליצור קשר עם עו"ד שלי גרשט בטופס המופיע בצד שמאל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

הרפורמה בהליך פשיטת הרגל – קיצור זמן ההליך והפטר מהיר

בית המשפט המחוזי והכונס הרשמי החלו ליישם את תוכנית הרפורמה בהליך פשיטת הרגל, שמטרתה קיצור זמן ההליך בפשיטת רגל כך שבתוך 18 חודשים מיום הגשת הבקשה על-ידי החייב, תוגש תוכנית פירעון, תוכנית הפטר על ידי המנהל המיוחד המאפשרת לחייב לקבוע את הזמן שנותר לו לניהול הליך פשיטת הרגל, שבסופו קבלת הפטר לחייב.

ב18 חודשים הראשונים המנהל המיוחד בוחן את תום ליבו של החייב בהליך, יכולתו הכלכלית של החייב, גובה חובותיו לנושים, נכסיו, רכושו, ניצול פוטנציאל השתכרותו וניהול משק הבית וזאת על מנת לקבוע את יכולתו לתשלום בתוכנית הפירעון.

היתרון הגדול בתוכנית הרפורמה היא שמרגע שתוכנית הפירעון מאושרת על ידי בית המשפט, החייב יודע כמה זמן נותר לו לסיום ההליך ובכך לקבל הפטר חלוט לחובותיו.

עורך דין פשיטת רגל שלי גרשט תסייע בהגשת הבקשה ברפורמה החדשה, ניהול התיק מול המנהל המיוחד ובחינת תוכנית הפרעון בעתיד לצורך קבלת ההפטר המיוחל.

ההבדל בין איחוד תיקים בהוצל”פ לבין הליכי פשיטת רגל

רבים מהחייבים שואלים את עצמם באיזה הליך לבחור – פשיטת רגל או איחוד תיקים?

התשובה אינה חד משמעית ולכל אחד מהחייבים מתאים הליך אחר ממשנהו.

בהליך פשיטת רגל וכן בהליך איחוד תיקים יש לבחון קריטריונים שונים, נכסים, הרצון להתמודד מול חקירות והכי חשוב גודל החוב.

לדוגמא, באיחוד תיקים חייב יכול לשלם 5 שנים ולא לסיים את החוב שכן בנוסף לקרן החוב הריבית ממשיכה, לעומת פשיטת רגל יכול החייב לקבל הפטר כלומר מחיקת חובותיו ופתיחת דף חדש.

יש לשים לב כי במסגרת הליך פשיטת רגל נדרש החייב להוכיח תום לב לאורך כל ההליך לרבות סיבותיו לחדלות פירעון.

יש לבחון כל מקרה לגופו ולא כל הליך מתאים לאחר.

הליך פשיטת רגל הינו הליך הבא להגן על החייב מפני הליכי גבייה כנגדו ומסייע לחייב בפתרון לתשלום חובותיו כתיק אחד בשונה מהליכי הוצאה לפועל בהם החייב מתמודד מול כל תיק ותיק או באיחוד תיקים אך עדיין כפוף לריביות הגבוהות בהוצאה לפועל וכן להליכים בהם ניתן לנקוט במסגרת תיק האיחוד.

המעבר מהוצאה לפועל לבקשה לפשיטת רגל עורך דין פשיטת רגל

חלקו הראשון של הליך פשיטת רגל הינו הגשת הבקשה לפשיטת רגל והמתנה למתן צו הכינוס. בזמן ההמתנה לצו הכינוס יש צורך להגיש עיכוב הליכים בתיקי ההוצאה לפועל עד למתן החלטה בצו הכינוס.

על מנת לפתוח בהליכי פשיטת רגל יש צורך למלא את כל הטפסים הנדרשים, הצהרה על הכנסות והוצאות, מסמכים שיש צורך לצרף, תצהיר ותשלום אגרה לבקשה לפשיטת רגל.

בחלק זה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל מנוסה על מנת להציג את המסמכים בדרך הטובה ביותר וזאת על מנת למנוע צווי תשלומים גבוהים בבקשה לפשיטת רגל.

במסגרת הליך פשיטת הרגל, עורכת דין שלי גרשט תסייע לכם בהגשת הבקשה להליך פשיטת רגל ובקשה לצו כינוס בפשיטת רגל, הכנת התצהיר, איסוף המסמכים, הגשה לקבלת צו כינוס וכן בקשה לעיכוב הליכים בהוצאה לפועל.

מעסיק מבקש עזרה מעורך דין פשיטת רגל

הגשת בקשה לפשיטת רגל, עיכוב הליכים ותוכנית פירעון

השלב הטרומי והגשת הבקשה לפשיטת רגל

לפני שממהרים לגשת להליך של פשיטת רגל, על החייב לשאול את עצמו אם ההליך מתאים לו. ועל כן אנו מאמינים כי ייעוץ נכון, מקצועי ואישי לפני פנייה להליך פשיטת רגל ישפוך אור רב על ההליך ובכך החייב יבין את יתרונותיו הרבים של הליך פשיטת הרגל.

תחילתו של ההליך הוא בשלב הגשת הבקשה לצו כינוס ופשיטת רגל לכונס הרשמי ולבית המשפט המחוזי. מייד עם הגשת הבקשה ניתן לקבל עיכוב הליכים זמני בתיקי ההוצאה לפועל ל-60 ימים או עד קבלת צו הכינוס ובמקרים מסוימים אף לבקש ביטול הליכים לרבות: עיקול משכורת, הגבלת רישיון נהיגה, עיקול עובר ושב בבנק ועוד.

עו"ד פשיטת רגל שלי גרשט תפעל לקבלת צו הכינוס במהרה ללא צורך בהמתנה של חודשים ארוכים ומרובים.

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל לפני מתן צו כינוס בפשיטת רגל

הגשתם את הבקשה לפשיטת רגל? צעד אחד כבר מאחוריכם. השלב השני בבקשה הינו עיכוב הליכים בתיקי ההוצאה לפועל על מנת שהנושים יחדלו מהליכים שונים כנגדכם, ועל כן הליך פשיטת הרגל מאפשר הגנה כבר בשלב זה ועוד בטרם קבלת צו הכינוס מבית המשפט.

צו כינוס

לאחר שעיכבתם את ההליכים בתיקי ההוצאה לפועל באמצעות הבקשה לפשיטת רגל הגיע תורו של צו הכינוס המיוחל.

צו הכינוס בפשיטת רגל הינו צו מבית המשפט המחוזי שניתן לאחר תגובת הכונס הרשמי ובו נקבע בהתאם לפקודת פשיטת הרגל סכום גובה התשלום החודשי בצו התשלומים, מינוי המנהל המיוחד בתיק וכן מועד הדיון.

כמו כן צו הכינוס מפרט את כל ההגבלות במסגרת פקודת פשיטת הרגל לרבות: עיכוב יציאה מהארץ, ייסוד תאגיד, שימוש בכרטיסי אשראי, המחאות ועוד.

בצווי הכינוס, ניתנת הוראה לביטול הגבלת רישיון הנהיגה בהוצאה לפועל ללא צורך בהגשת בקשה מפורטת לרשם ההוצאה לפועל, אלא בהגשת צו הכינוס בפשיטת הרגל במחלקת יישום בהוצאה לפועל.

הכונס הרשמי בוחן את הבקשה לפשיטת רגל בהתאם למסמכים שהוגשו, הכנסותיו והוצאותיו של החייב, מצבו הרפואי, גילו וכו' ומגיש לבית המשפט המחוזי את המלצתו לצו כינוס, עיכוב הליכים קבוע בתיק וכן התשלום החודשי שעל החייב לשלם בצו התשלומים. בית המשפט המחוזי חותם על צו הכינוס וקובע מועד דיון בבית המשפט בעוד 18 חודשים לצורך בחינת תוכנית הפירעון, תוכנית הפטר והכרזת החייב פושט רגל.

עורך דין לפשיטת רגל צו כינוס בפשיטת רגל – בקשה לביטול עיקולים, ביטול הגבלות

באמצעות הליכי פשיטת הרגל וצו הכינוס קיימים הליכים בהוצאה לפועל הניתנים לביטול במסגרת הליכי פשיטת רגל לרבות: ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיקול משכורת, ביטול עיקול חשבון עו"ש ועוד וזאת ללא צורך בהגשת בקשה בתיק ההוצאה לפועל.

השלב מיום צו הכינוס בפשיטת רגל ועד הדיון בהכרזה

בשלב זה כל ההליכים כנגד החייב מעוכבים ועל החייב לשלוח לנושיו הודעה בדואר רשום עם אישור מסירה בדבר צו הכינוס והליכי פשיטת רגל וכן לעדכן את כל תיקי ההוצל"פ בדבר צו הכינוס. בשלב זה הריביות בהוצל"פ נעצרות והנושים אינם רשאים לפנות בהליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב וכי עליהם להגיש תביעת חוב תוך 6 חודשים לכונס הרשמי.

עד לדיון בהכרזת החייב פושט רגל ותוכנית הפירעון שתוגש על ידי המנהל המיוחד, זהו שלב בו המנהל המיוחד בוחן את התנהלותו הכלכלית של החייב, נכסיו כיום ובעבר וכל זאת על מנת לגבש תוכנית פירעון. בשלב זה על החייב למלא אחר הוראותיו של המנהל המיוחד לרבות: הגשת דוחות הכנסות והוצאות לתא משפחתי, התייצבות לחקירה במשרדי המנהל המיוחד ותשלום חודשי שנקבע בצו התשלומים בצו הכינוס. כל התשלומים המשולמים בצו התשלומים מופקדים לקופת כינוס ובשונה מאיחוד תיקים בהוצאה לפועל, אינם מועברים לנושים, אלא נשמרים בקופת הכינוס עד לאחר ההפטר לחלוקת דיבדנדים לנושים.

במידה והמנהל המיוחד סבור כי צו התשלומים אינו משקף את יכולתו של החייב בתשלום החודשי, רשאי הוא להגיש בקשה להגדלת צו התשלומים. מנגד, במידה והחייב סבור כי צו התשלומים גבוה ואינו משקף את יכולתו הכלכלית והכנסותיו, רשאי הוא להגיש בקשה להפחתת צו התשלומים, כשהיא מגובה בתצהיר ובאסמכתאות מתאימות.

יש לשים לב כי במידה והחייב אינו ממלא אחר הוראותיו של המנהל המיוחד, אינו מגיש דוחות, אינו משלם את צו התשלומים, פועל בחוסר תום לב, אזי הנושים רשאים להגיש בקשה לביטול ההליך או תוגש בקשה לביטול ההליך על ידי המנהל המיוחד.

כמו כן, יתכן ויוגשו בקשות שונות בהליך עליהם יש להגיב ולא להתעלם.

תוכנית פירעון בפשיטת רגל והפטר מחיקת חובות

לפני מועד הדיון בבית המשפט בדבר הכרזתו של החייב פושט רגל, יגיש המנהל המיוחד בהתאם לרפורמה החדשה תוכנית פירעון לחייב בה ימליץ כי החייב ישלם תשלום חודשי לקופת הכינוס למשך 36 חודשים. את תוכנית הפירעון יאשר בית המשפט המחוזי ובכך יינתן לחייב הפטר מותנה כך שבמידה ויפרע את כל תשלומיו שנקבעו בתוכנית הפירעון יקבל הפטר חלוט על ידי בית המשפט המחוזי.

הפטר בפשיטת רגל – סיום הליך פשיטת רגל בהסדר נושים והפטר חלוט

השלב הסופי בהליך פשיטת הרגל הינו סיום ההליך על ידי סיום התשלומים שנקבעו בתוכנית הפרעון ובכך קבלת הפטר חלוט על ידי בית המשפט המחוזי ובהתאם לפקודת פשיטת הרגל.

שלב זה בהליך הוא מטרתו העיקרית של הליך פשיטת הרגל ובו הפטר חובותיו של החייב ופתיחת דף חדש בחייו.

למתן הפטר בהליך יש להניח תשתית כי החייב פעל בתום לב בכל ההליך ושלבי פשיטת הרגל, שילם את כל צווי התשלומים שנקבע בצו הכינוס והגיש את דוחותיו החודשיים.

בעל עסק הזקוק למחיקת חובות מבצע חישובים

הליכי פשיטת רגל דף חדש והסוף לחובות

החל מרגע מתן פסק הדין הקובע הפטר לחייב בחובותיו, יש להגיש את פסק הדין בכל תיקי ההוצאה לפועל לצורך סגירתם וכן לנושים האחרים בפשיטת הרגל שאינם בהוצאה לפועל.

ביטול הבקשה לפשיטת רגל וביטול הכרזת פשיטת הרגל – חוסר תום לב

הבקשה לפשיטת רגל וכן הכרזת החייב כפושט רגל ניתנת לביטול בכל שלב בהליך על ידי המנהל המיוחד, הכונס הרשמי, נושים ובית המשפט המחוזי. על כן, יש לנהוג בכל שלבי ההליך בתום לב ולמלא אחר כל ההוראות על ידי הנאמן, המנהל המיוחד, הכונס הרשמי ובית המשפט המחוזי וכל זאת על מנת למנוע ביטול הליכי פשיטת הרגל.

לאחר הגשת ההפטר בתיקי ההוצאה לפועל והגשת ההפטר לנושים יופטר החייב מכל חובותיו ובכך מסתיימים חובותיו וניתנת לו האפשרות לפתוח דף חדש בחייו.

ייצוג על ידי עורך דין פשיטת רגל בהליך

משרדנו הינו משרד עורכי דין לפשיטת רגל, למעלה מ-10 שנות ניסיון העוסק רבות בתחום ההוצאה לפועל ופשיטת רגל בהם אלפי חייבים מחקו את חובותיהם בהליכי פשיטת רגל, הסדרים והפטרים.

עורך דין פשיטת רגל ילווה אותך החל משלב איסוף המסמכים, הגשת הבקשה לפשיטת רגל, עיכוב הליכים בהוצאה לפועל, צו הכינוס בהוצאה לפועל ועד ההפטר המוחלט בהליך פשיטת הרגל.

קיימת אפשרות לייצוג בבקשה לפשיטת רגל עד צו הכינוס ועיכוב ההליכים בהוצאה לפועל.

לבדיקת תיקים בכונס הרשמי לחץ כאן.

לייעוץ אישי עם עו"ד שלי גרשט: 052-8633093

 

 

פשיטת רגל טפסים להורדה

דוח הכנסות הוצאות לחייב

הגשת תביעת חוב – טופס ידני

תצהיר לתביעת חוב

ייפוי כוח להגשת תביעת חוב

מושגים בתביעות חוב

צרו קשר עם עו"ד שלי גרשט

שלחו ווטסאפ